S 4 finalne utakmice spuštena je zavjesa na još jedno izdanje Večernjakovog tradicionalnog humanitarnog MNT Kocka Ožujsko 2019., ove godine 39-og.
   Završnicu su otvorile djevojke u sklopu 4. Sport vision ženskog kupa, nastavili su naši sponzori i novinari u 12. Fotex media cupu, potom su došli veterani kao dio 5. Splat cupa za veterane i, kao šećer, na kraju seniori, sudionici glavnog dijela turnira.
   Drugu godinu zaredom (a nadamo se tako i ubuduće), veteranski turnir posvećen je našem prerano preminulom prijatelju i višegodišnjem organizatoru turnira Mati Čuljku, a isti je okupio 9. ekipa.
   Ove smo godine humanitarno odlučili pomoći našem DVD-u Prečko, doniravši im ček u vrijednosti 3.900,oo kuna, koji će im pomoći pri kupnji repromaterijala pri izgradnji poligona za vježbanje mladih vatrogasaca.
   Pokrovitelj čeka je bila tvrtka Smitcommerce.    


4. SPORT VISION ženski turnir
 
SC Flegar SPLAT (2) – ŽMNK Zagreb 041   4 : 0  (0 : 0)
 
Suci: dr. Vedran Mandić i Tvrtko Jureša
Strijelci: 1 : 0 Orešić (12); 2 : 0 Orešić (13); 3 : 0 Hubak (15); 4 : 0 (Žagar)
 
SC Flegar SPLAT: Telišman, Orešić, Hubak, Rogar, Damjanović, Trstenjak, Žagar, Stipančević.
Voditelj: Dubravko Flegar.
 
ŽMNK Zagreb 041: Beličev, Sušac, Martić, Henc, Radić, Ajel, Hedel, Tunjić, Knapić.
Voditeljica: Sara Ajel.
 
Najbolja vratarka: Lea Beličev (ŽMNK Zagreb 041).
Najbolja igračica: Valentina Stipančević (SC Flegar SPLAT).
 
   Nagrade najuspješnijim ekipama i pojedinkama turnira uručili supodpredsjednik Vijeća GČ Trešnjevka Jug, g. Danijel Samaržija i izaslanik predsjednika Gradske skupštine Drage Prgometa, g. Krešimir Bikić.
_________________________________________________



12. FOTEX media cup – turnir medija i sponzora
 
Jamnica – Auto škola Klindić   0 : 0 (1 : 2; 6m)
 
Suci: Damir Starčević i Tvrtko Jureša
Strijelci (6m): 0 : 0 Luketić (Brkić obanio); 0 : 1 Glavić; 1 : 1 Šabić; 1 : 1 Gojak (Miković obranio);
                         1 : 1 Igrčić (Brkić obranio); 1 : 2 Tomić.
 
Jamnica: Miković, Vlašić, Majdandžić, Vranaričić, Luketić, Horvatić, Šabić.
Voditelj: Hrvoje Palčić Mrva.
 
AŠ Klindić: Brkić, Forko, Slovenc, Gojak, Glavić, Tomić, Leko, Habulin.
Voditelj: dr. Vedran Mandić.
 
Trofej PINOKIO za najboljeg igrača: Valentino Tomić (AŠ Klindić).
 
Nagrade najuspješnijim ekipama uručili su Potpredsjednik Vijeća GČ Trešnjevka Jug g. Danijel Samaržija i izaslanik predsjednika Gradske skupštine Drage Prgometa, g. Krešimir Bikić.
______________________________________________________



5. SPLAT cup za veterane, u spomen na Matu ČULJKA
 
Na veteranskom turniru u spemen na Matu Čuljka, velikog sportaša i prijatelja Prečkog, jednog od organizatora turnira (2006. – 2008.), prvog osvajača veteranskog turnira (2015.), jedinog neprečkanca koji ima svoju nagradu na Kocki, učestvovalo je 9 ekipa.
Iste su bile raspoređene u 3 skupine, iz kojih su 2 najuspješnije izborile plasman u slijedeći krug natjecanja.
U 1/2 finalnim utakmicama, CB Brooklyn Prečkog izbacio je 1. nositelja i branitelja naslova, SC Flegar Splat, pogotkom Dragana Kusturića, dok su Zloćo i prijatelji & GPU Jastrebarsko s 3 : 0 bili uspješniji od 2. nositelja VNK Trnje Sport visiona.
Prije finalne utakmice uručena je nagrada za Legendu Kocke (Prečkanci osvajači turnira) a istu je dobio Josip Vukelić Vuksa (u njegovo ime nagradu je preuzeo sin Kristijan iz ruku legendarnog suca Josipa Matovine).

CB Brooklyn Prečko
  1. Kolo: Pizzeria SOS 1 : 1
  2. Kolo: PSV 1 : 1
1/4 finale: VNK Polet DŠRM 2 : 1
1/2 finale: SC Flegar Splat 1 : 0

Zloćo i prijatelji & GPU Jastrebarsko
  1. Kolo: Zagi eventi 3 : 0
  2. Kolo: SC Flegar Splat 0 : 1
1/4 finale: PSV 2 : 1
1/2 finale: VNK Trnje Sport vision 3 : 0
 
Za 3. mjesto (6m): SC Flegar Splat – VNK trnje Sport vision   1 : 2
 
FINALE:
 
CB Brooklyn Prečko – Zloćo i prijatelji & GPU Jastrebarsko   2 : 0  (1 : 0)
 
Suci: Damir Starčević i Damir Adžić Kapitanović
Strijelci: 1 : 0 Barišić ('7); 2 : 0 Kusturić ('16).
 
CB Brooklyn Prečko: Švigir, Drenski, Coha, Guštin, Bukovčan, Piksi Kusturić, Leskovar, Galić, Vučić,
                                      Kovačec, Barišić, Galić, Bukvić.
Voditelji: Krešimir Dekanić i Siniša Orlić.
 
Zloćo i prijatelji & GPU Jastrebarsko: Jagatić, Lafter, Sablić, Miljković, Jalšovec, Fabek, Župan, Orečić,
                                                                    Štrok, Bobanović, Hertl, Crnković, Bradvić.
Voditelj: Mladen Zlodi.
 
Najbolji vratar: Dalibor Jagatić (Zloćo i prijatelji & GPU Jastrebarsko).
Nagrada Mate Čuljak za najboljeg igrača: Dragan Piksi Kusturić (CB Brooklyn Prečko)
 
Nagrade najuspješnijim ekipama i pojedincima uručio je Dubravko Flegar, zastupnik SPLATA za Hrvatsku, te Ema i Antonio ČULJAK, djeca pokojnog Mate Čuljka.
______________________________________________________




Večernjakova Kocka OŽUJSKO – glavni seniorski turnir
 
Na turniru su sudjelovale 24 ekipe, a sistem odigravanja je bio kup sa repasažem, tako da su svakoj ekipi bile zagarantirane minimalno 2 utakmice.
Nakon 3 tjedna razigravanja, najs(p)retnijima su se pokazale ekipe Centroplinomont Keraterm iz Dubca i Gorenc transporti iz Vukomeričkih Gorica (Velika Gorica).
Uspješnijim su pokazala nešto iskusnija ekipa iz Dubca, koja je rezultatom 3 : 0 savladala mlade Gorence.
U 1/2 finalu su Gorenci savladali MNK Goli Vrh CB Kiss sa 3 : 0, a Centroplinomont Keraterm AŠ AK Miramare Eurolimbus Sasinu s 6 : 5 nakon boljeg izvođenja 6-eraca (regularno 3 : 3).
Prije finalne utakmice DVD Prečko je uručen prigodni ček na 3.900,oo kuna tvrtke Smitcommerce, za kupovinu repromaterijala za potrebe DVD-a.

Centroplinomont Keraterm:
  1. Kolo: Coffee team 2 : 0
  2. Kolo: AŠ Klindić 2 : 0 (6m)
1/4 final: SuperSport Prečko 4 : 1
1/2 final: AŠ AK Miramare Eurolimbus Sasina 6 : 5 (6m)
 
Gorenc transporti:
  1. Kolo: SuperSport Prečko 2 : 3
Repas. 1: Tvornica zdrave hrane 6 : 5 (6m)
Repas. 2: Coffee team 5 : 4 (6m)
  1. Kolo: Meradog (1) 2 : 1
1/4 final: Meteora produkcija 2 : 0
1/2 final: MNK Goli Vrh CB Kiss 3 : 0
 
Za 3. mjesto (6m): MNK Goli Vrh CB Kiss – AŠ AK Miramare Eurolimbus Sasina 2 : 1
 
FINALE:
 
Centroplinomont Keraterm – Gorenc transporti   3 : 1  (1 : 0)
 
Suci: Tvrtko Jureša i Damir Adžić Kapitanović.
Strijelci: 1 : 0 Cebin (3); 2 : 0 Berišić (23); 3 : 0 Berišić (27), 3 : 1 Celićek ('28).
 
CK: Andrijanić, Cebin, Lekić, Mijoč, Duvnjak, Špoljarić, Čavlina, Bandić, Berišić, Marić, L. Glasnović.
Voditelj: Dado Turčić
 
GT: Feljan, Skrbin, Celićek, Grdenić, Šandor, Čefko, Krpečanec, Kovačić, Šebek, Fabijanec.
Voditelj: Danijel Gorenc.
 
Najbolji vratar: Nikola Feljan (Gorebnc trans.)
Najbolji igrač: Anton Berišić (CK).
 
Nagrade je uručio izaslanik predsjednika MO Prečko i član Vijeća MO Prečko g. Mile Paripović.
 
 Iduće godine, na 40 izdanju turnira, očekuje se ukupni nagradni fond turnira od 40.000,oo kuna, dok će upisnina biti simboličnih 40 kuna.
Kako se prvi turnir Kocka, davne 1979. godine, odigravao na male golove, iduće 40. izdanje će se vratiti svojim počecima, te će se isto, također odigravati na male golove (170x100) u sve 4 kategorije, a u planu je organizirati i dječju Kockicu, kao poticaj novim naraštajima za dolazak u Prečko.